Чой със заявка за нов полпозишън

Чой със заявка за нов полпозишън

Мартин Чой кара много силно в свободните тренировки и даде заявка за спечелване на квалификацията от III кръг на европейския шампионат по мотоциклетизъм „Алпе Адриа” в клас SST 1000 (Суперщок) в Бърно (Чех).

Мартин Чой кара много силно в свободните тренировки и даде заявка за спечелване на квалификацията от III кръг на европейския шампионат по мотоциклетизъм „Алпе Адриа” в клас SST 1000 (Суперщок) в Бърно (Чех).

 

Със своето БМВ многократният национален и балкански шампион записа време 2:04,4 мин, което, по неофициална информация, е най-доброто в днешните тренировки.

 

„Домакините не бяха включили времеизмервателната уредба, а според нашите уреди никой не беше по-бърз от Мартин”, заяви Михаил Иванов, съотборник на Чой в Prima Build Racing Team. Според него времето, с което утре (събота) ще бъде спечелена квалификацията за местата в стартовата решетка, ще е около 2:03,5. “Смятам, че Мартин може да слезе дори под този резултат”, каза още Иванов.

 

Миналата събота Чой извоюва полпозишън във II кръг в Риека, но силна буря отложи за август старта в Хърватия. Българският ас води в генералното класиране, с точките за победата си в I кръг в Будапеща (Унг) на 24 април. След него са чехите Михал Фила и Михал Дробни, които на домашната си писта в Бърно имат мощната подкрепа на публиката и също като Мартин са сред фаворитите за победа в неделя.   

Никола Цолов с 11-то време в свободната тренировка на "Силвърстоун"

Никола Цолов започна седмия състезателен уикенд за сезона във Формула 2 с 11-то място в свободната тренировка на британската писта „Силвърстоун“

Никола Цолов след триумфа в Австрия: Невероятно състезание (ВИДЕО)

Никола Цолов изрази своето задоволство и облекчение след като спечели основното състезание от Формула 2 на пистата „Ред Бул Ринг“ в Австрия.

Невероятен Никола Цолов спечели кръга от Формула 2 в Австрия (ВИДЕО)

Българинът тръгна от трета позиция

Наказание на Рафа Камара вкара Никола Цолов в точките на спринта (ВИДЕО)

Никола Цолов влезе в зоната на точките в спринтовото състезание от Формула 2 в Австрия няколко часа след финала, благодарение на 5-секундното наказание, което беше дадено на Рафаел Камара

Съперник удари Никола Цолов в спринта и го изхвърли от точките (ВИДЕО)

За трети път от началото на сезона във Формула 2 Никола Цолов беше ударен от свой съперник и това не му позволи да влезе в зоната на точките по време на спринтовата надпревара на пистата „Ред Бул Ринг“ в Австрия

Никола Цолов трети в квалифицикацията на "Ред Бул Ринг"(ВИДЕО)

Съотборникът на Никола в Кампос - Ноел Леон спечели полпозишъна