Доволни ли сте от представянето на България в Лига на нациите?

21 май 2011 19:52 Димитър Андреев

Слабо съдийство не позволи на Миньор да удари Черно море в Перник (снимки)

В среща от 29-ия кръг на родната „А” група отборите на Миньор (Перник) и Черно море (Варна) не успяха да се победят и завършиха сблъсъка си при равенство 1:1. Срещата на стадион „Миньор” бе изключително интересна и изпълнена с много вълнуващи моменти, като домакините бяха по-активни от своя съперник и търсеха по-упорито победата, но тя така и не дойде и двата тима грабнаха по точка. Гостите от Варна поведоха в резултата след доста спорна ситуация, при която не бе отсъдена очевидна засада на Румен Николов, а Миньор все пак успя да се върне в мача с гол на Въндев. След като резултатът стана 1:1, нито един от двата отбора не достигна до второ попадение и така срещата завърши наравно.

Началните минути бяха спокойни, а постепенно Миньор започна да стои много по-добре на терена. В 12-ата минута дойде и първата много сериозна опасност пред Илко Пиргов. Божилов сбърка в отбрана, а Брахими пое топката и намери хубаво Траянов, който оказал се очи в очи със стража на гостите, прати кълбото в тялото на вратаря и по този начин пропусна отлична възможност да открие резултата.

Не бяха изминали и две минути от тази ситуация, а вече имаше нова възможност пред вратата на Черно море. Много активният от началото на мача Брахими получи топката от Марков и подаде към Въндев, който стреля великолепно към вратата на съперника, но кълбото прелетя на сантиметри покрай лявата греда на Пиргов.

Натискът на Миньор продължи. „Чуковете” се представяха много по-добре в своя противник и в 18-ата минута Брахими получи отлична възможност за реализиране на гол, като само чудесната намеса на стража на „моряците” предотврати попадението. Последваха нови пропуски на Том и Въндев, след които тима на Стефан Генов отново оцеля и не допусна гол.

Малко преди да изтече половин час игра на стадион „Миньор”, гостите пропиляха първата си по-сериозна възможност. Камазола пресече пас към Том и комбинира с Георги Илиев. Капитанът на гостите задържа топката и намери Румен Николов, който бе очи в очи с Чворович и стреля, но ударът бе отразен блестящо от стража на домакините.

До почивката двата отбора намалиха темпото на игра и по-опасни възможности пред Чворович и Пиргов нямаше. Така първите 45 минути приключиха при началното нулево равенство.

Черно море започна активно второто полувреме, но първият опасен момент бе създаден пред вратата на „моряците”. Брахими се озова сам срещу Илко Пиргов, който обаче отново отрази блестящо изстрела на играча на домакините

В 66-ата минута дойде може би най-спорният момент в мача. Румен Николов бе намерен зад отбраната на Миньор и въпреки че се намираше в очевидна засада, реферът Георги Кабаков не отсъди такава. Николов комбинира с Каптиев, който сам срещу Чворович отбеляза за 0:1.

Веднага след като получиха попадение във вратата си, „чуковете” увеличиха усилията си в атака и действията се пренесоха изцяло в половината на Черно море. Силните изяви на Миньор доведоха до резултат в 74-ата минута, когато Марков центрира от фаул, а кълбото се озова във Въндев, който с хубав удар направи резултата 1:1.

След като равенството бе възстановено, играта доста се накъса и действията на терена станаха по-груби. И двата отбора се стремяха да отбележат попадение и опасните възможности пред двете врати не липсваха. Двамата вратари обаче не допуснаха нови попадения в мрежите си и по този начин нулевото равенство се запази до последните минути на срещата.

Най-чистото положение в края на мача бе пропиляно от Траянов в 93-ата минута, когато изстрелът на играча на Миньор срещна напречната греда.

След това равенство отборът на Черно море запази шансове за четвъртото място, но също така изпусна отлична възможност да излезе на тази позиция. След ремито „моряците” са шести с актив от 48 точки и ще се надяват на успех в последния си мач и провал на столичните и пловдивските „железничари” в последния кръг, за да може да бъде постигнато четвъртото място. Миньор е 11-ти с 33 точки и доиграва сезона.

Събития

90+4' Край на мача Край на мача.
90+3' Смяна за състезател излизащ от игра Траянов напуска.
90+3' Смяна за състезател влизащ в игра Илиев влиза.
90+3' Bнимание НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК за Миньор. Траянов нанесе великолепен изстрел, но топката срещна напречната греда.
90' Дойде и заключителната част на двубоя. Четири минути е добавеното време.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Митев се появява в игра за "моряците".
84' Жълт картон Жълт картон за Димитър Петков.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Тодоров влиза за "чуковете".
83' Смяна за състезател излизащ от игра Брахими напуска за Миньор. Играчът на Миньор е изпратен с аплодисменти от публиката на стадион "Миньор".
81' Накъса се играта в последните минути. Доста често е спирана играта заради нарушения.
79' Жълт картон Камазола получава жълт картон за грубо нарушение срещу Милен Василев.
78' Шут на Божилов в долния десен ъгъл на Чворович, вратарят на "чуковете" спасява.
74' Гол 1:1. ГОЛ за Миньор. "Чуковете" изравняват. Марков центрира топката от фаул, а кълбото попадна във вратарското поле, където Въндев с хубав шут забоде кълбото в мрежата на Пиргов за 1:1.
70' Смяна за състезател влизащ в игра Янкович е първият футболист за Черно море, който влиза на терена.
70' Смяна за състезател излизащ от игра Павлов напуска терена за Миньор.
70' Смяна за състезател влизащ в игра Будинов се появява за "моряците".
70' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Черно море. Капитанов излиза.
69' Увеличиха усилията си в атака домакините от Миньор, след като получиха гол. Действията на терена се пренесоха изцяло в половината на Черно море, след като резултатът стана 0:1.
68' Жълт картон Жълт картон за Марков за претенции срещу съдийството.
66' Гол ГОЛ за Черно море. Румен Николов се намираше на метър зад отбраната на Миньор и засадата бе очевидна, но тя не бе отсъдена и Николов подаде към Каптиев, който сам срещу Чворович отбеляза за 0:1.
64' Жълт картон Жълт картон за Капитанов, който извърши нарушение срещу Николай Христозов.
62' Далечен изстрел от около 40 метра на Петков, Чворович улавя без проблем.
59' Контузия или получаване на медицинска помощ Медицинска помощ се оказва на Танко Дяков, който получи някаква контузия при сблъсъка си с Брахими.
58' Жълт картон Жълт картон за Брахими за грубо нарушение срещу Дяков в атака.
57' Добра атака организираха и гостите от Черно море. Чворович обаче бе блестящ при отправения от Божилов изстрел и изби в корнер.
52' Bнимание Невероятен пропуск за Миньор. Брахими се озова сам срещу Илко Пиргов, който отново отрази блестящо и запази нулевото равенство.
51' Жълт картон Първи жълт картон и за Миньор. Стойчев е официално предупреден.
50' По-силно е началото на второто полувреме за гостите от Черно море.
46' Начало на втората част на мача между Миньор (Перник) и Черно море (Варна).
45' Край на първото полувреме. Миньор (Перник) 0:0 Черно море (Варна).
43' Заключителни минути на първата част, продължава резултатът да бъде 0:0.
36' Продължава да се запазва нулевото равенство на стадион "Миньор". Успокои се играта в последните минути, като няма по-интересни ситуации.
30' Жълт картон Първи жълт картон в мача. Той е за Росен Колев, който извърши грубо нарушение срещу Милен Василев.
28' Bнимание Камазола пресече пас към Том и комбинира с Георги Илиев, който намери в коридор Румен Николов. Играчът на Черно море излезе сам срещу Чворович, но вратарят на Миньор показа майсторство и отрази.
25' Продължават да са по-активни домакините, но не успяват да преодолеят Илко Пиргов. Въндев стреля с глава след центриране на Брахими от корнер, но кълбото прелетя над вратата.
19' Центриране Домакините организират огромен натиск пред вратата на съперника. Миньор пропусна нова възможност пред вратата на гостите, а след удара на Том, топката премина на сантиметри над напречната греда.
18' Bнимание Блестящ удар на Брахими, който стреля с левия крак, а топката влизаше точно под гредата, но с чудесна намеса Илко Пиргов преодврати попадението.
14' Bнимание Брахими получи топката от Марков и хубаво намери Въндев, който стреля с левия крак, като топката профуча на сантиметри покрай лявата греда на Илко Пиргов.
12' Bнимание Чудесна възможност за Миньор, която бе предизвикана от Божилов, който направи грешка. Брахими пое топката и подаде към Траянов, който сам срещу Илко Пиргов, прати кълбото в тялото на стража на гостите.
10' По-добре стои от своя съперник отборът на Миньор. Домакините задържат малко повече топката от своя противник, но все още няма нищо вълнуващо в мача.
6' Спокойни начални минути, в които по-интересните моменти липсват.
1' Начало на мача Начало на срещата между отборите на Миньор (Перник) и Черно море (Варна).