Пиронкова се класира за 2-ия кръг на „Ролан Гарос”

Пиронкова се класира за 2-ия кръг на „Ролан Гарос”

Цветана Пиронкова сложи край на своята кошмарна серия от загуби, преминавайки успешно първия кръг на Откритото първенство на Франция

Цветана Пиронкова сложи край на своята кошмарна серия от загуби, преминавайки успешно първия кръг на Откритото първенство на Франция. Макар и не особено лесно, първата ни ракета надви 429-ата в света Кейси Делакуа от Австралия със 7-5, 6-3.

В началото на първия сет Пиронкова имаше доста проблеми и съперничката й успя да поведе с 4-1, след което Цвети намери своя ритъм и спечели пет поредни гейма. При 6-5 тя направи важен пробив, възползвайки се още от първия си сетбол.

Вторият сет бе равностоен само в началото, левичарката Делакуа успя да поведе с 3-2, след което Пиронкова отново се развихри и не даде повече гейм на съперничката си, която през 2008 г. Игра със Скиавоне на финала на двойки на “Ролан Гарос”.

Във втори кръг Пиронкова ще спори с 26-годишната аржентинка Хисела Дулко, която по-рано днес победи Ирина Фалкони от САЩ с 6-3, 6-4. Дулко се наложи над Цвети с 6-2, 6-2 през 2007 г. в единствения мач между двете досега, който се игра в Будапеща на същата настилка като тази на "Ролан Гарос" - клей. В момента южноамериканката е 51-а в света.  

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове