Тампа Бей победи Бостън и изпрати финалната серия на изток в седми мач

Тампа Бей вкара три поредни гола при игра с числено предимство при победа с 5:4 срещу Бостън, която изпрати в седми мач битката между двата отбора за класиране на финала на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ

Тампа Бей вкара три поредни гола при игра с числено предимство при победа с 5:4 срещу Бостън, която изпрати в седми мач битката между двата отбора за класиране на финала на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Победителят от Източната конференция ще срещне Ванкувър във финалната серия за купа "Стенли". Теди Пърсел и Мартин Луис вкараха по два гола за Светкавиците, докато Давид Крайчи наниза хеттрик в полза на Бостън. Всичко обаче ще бъде решено в седмия мач, който е насрочен за петък в залата на разполагащия с домакинско предимство отбор на Бостън. Който спечели, няма да има подобно удобство във финала, защото евентуалният седми мач за купа "Стенли" със сигурност ще бъде проведен във Ванкувър.

Светкавиците започнаха силно и поведоха след едва 36 секунди игра в мача, когато Пърсел вкара шайбата със силен изстрел край вратаря Тим Томас след спечелена була на Венсан Льокавалие. Гостите обаче отговориха бързо чрез Милан Лучич след 7:09 минути игра, а след това поведоха с първия гол на Крайчи, който преодоля Дуейн Ролосън 3:30 минути преди края на частта след асистенция на Даниел Пайе. Бостън беше по-силният отбор до края на първата част, а Тампа Бей изкара последните 12:31 минути без удар към противниковата врата. Въпреки това, домакините се активизираха във втората третина, когато слабата им игра при числено предимство, при която вкараха два пъти от последните 18 опита, най-накрая се съживи.

"В последните два мача бяхме много нервни, но тази вечер просто се отпуснахме. Не мислим за утрешния ден, защото такъв може и да няма за нас в плейофите. Тази вечер вкарахме няколко великолепни гола", заяви един от голмайсторите на домакините Мартин Луис.

Тампа Бей изравни именно с гол на Луис, а Пърсел даде преднина на отбора си при 3:2. Стивън Стамкос вкара третия гол при числено предимство след 34 секунди игра в последната част и Бостън беше изправен пред трудната задача да заличи пасив от две шайби.

"Явно играта при числено предимство за съперника направи разликата тази вечер. Те вкараха три пъти по този начин и диктуваха играта", заяви треньорът на Бостън - Кол Жулиен.

Бостън успя да намали с гол на Крайчи в средата на последната третина, но Мартин Луис отговори бързо с красиво победно попадение в мача след двойно взаимодействие със Стийв Дауни. Последвалата шайба за Бостън след 13:28 минути игра оформи хеттрика на Крайчи, но и крайното 5:4 в полза на домакините от Тампа.