Скиавоне спечели загубен мач срещу Павлюченкова и е на полуфинал

Италианката обърна от 1-6, 1-4 мача си

Франческа Скиавоне за пореден път показа огромното и сърце.Защитаващата титлата си от "Ролан Гарос" италианка обърна мач, в който губеше безнадежно, за да достигне до 1-6, 7-5, 7-5 над Анастасия Павлюченкова в дълъг мач, който даде много емоции за зрителите в четвъртфиналите на турнира.

Скиавоне бе тотално пометена от мощната млада рускиня в първия сет с 1-6 и нямаше никакви изгледи за промяна. Във втория тя губеше с 1-4, когато нещата започнаха да се обръщат. Ролите се смениха. Павлюченкова започна да се движи по-мудно предвид сериозните си килограми, а Скиавоне гонеше всичко.

Така петата поставена с много борба обърна до 7-5 втората част, а в третата поведе с 5-1 преди да дойде нова драма. Рускинята този път отнякъде намери сили и се върна до 5-5, когато отново дойде редът на Скиавоне. След драматичен последен гейм, италианката в крайна сметка наложи своята воля и спечели мача.

На полуфиналите тя чака победителя от двубоя между Марион Бартоли и Светлана Кузнецова.