3. Младежите паднаха от Гърция с 1:2

Младежите паднаха от Гърция с 1:2

Александър Тонев вкара гола за нашите национали

Младежкият национален отбор на България загуби с 1:2 от Гърция в контролна футболна среща, която се игра на стадиона на Пансерайкос в град Серес.

Домакините откриха резултата още в 6-та минута при първата си атака. Точен беше Аристидис Сойледис, който се разписа със страхотен удар с левия крак от границата на наказателното поле след заучено статично положение.

След гола българите имаха своите шансове, като Александър Тонев нанесе на два пъти опасни удари, но вратаря Костас Ламбру показа стабилност на вратата на Гърция.

В началото на второто полувреме пак домакините имаха превъзходство, но българите достигнаха до изравнително попадение. То бе дело на Александър Тонев в 66-та минута. Той центрира остро от пряк свободен удар, куп защитници на домакините се разминаха с топката и тя влезе в мрежата.

Седем минути по-късно гърците достигнаха до победен гол. След пробив от дясно и остро центриране Мартин Дечев можеше да си вкара автогол, но изпрати топката в страничната греда. От 4-5 метра при добавката Танасис Карагунис донесе победата на Гърция.

В даденото от съдията 3-минутно продължение Карагунис можеше да вкара отново гол, но от 3-4 метра не успя да отбележи. Мачът бе коректен, като жълти картони за България получиха само Александър Цветков и Атанас Дреновички.

Ето и състава на България: Стефано Кунчев, Мартин Дечев, Илия Миланов, Атанас Дреновички, Пламен Димов, Християн Попов, Веселин Марчев, Момчил Цветанов, Александър Цветков, Станислав Костов, Александър Тонев (Божидар Стойчев, Росен Колев, Георги Костадинов, Антон Карачанаков, Венцислав Бенгюзов, Благой Пасков, Румен Николов).

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА