Гран при на Бахрейн ще се проведе на 30-и октомври

Гран при на Бахрейн ще се проведе на 30-и октомври

Отложеното заради политическата ситуация в Персийския залив Гран при на Бахрейн ще се проведе по-късно тази година, съобщиха организаторите на старта от Формула 1, който трябваше да се състои пред март.

Отложеното заради политическата ситуация в Персийския залив Гран при на Бахрейн ще се проведе по-късно тази година, съобщиха организаторите на старта от Формула 1, който трябваше да се състои пред март.

Решение състезанието в Манама да се проведе на 30 октомври бе взето на среща на Световния съвет на ФИА в Барселона. Зелена светлина е дадена, след като представители на Международната автомобилна федерация оцениха условията в Бахрейн по-рано тази седмица. Отложеният старт в Бахрейн заема мястото на Гран при на Индия, който беше преместен за декември. Бахрейн посрещна за първи път състезание от Формула 1 през 2004 г. Днешното решение не е неочаквано с оглед на това, че босът на Формула 1 Бърни Екълстоун каза във вторник, че се надява тазгодишния старт в Бахрейн да бъде спасен. 
Фернандо Алонсо намекна, че може да остане във Формула 1

Договорът на опитния 44-годишен състезател с Астън Мартин изтича в края на сезона

Китайски автомобилен гигант призна, че иска да влезе във Формула 1

Най-големият производители на електромобили в света – BYD, преговаря с Формула 1, като това беше потвърдено от китайския автомобилен гигант

Истанбул отново ще приема стартове във Формула 1

Пистата „Истанбул Парк“ в турския мегаполис ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 година, съобщиха от президенството на страната, цитирани от агенция Ройтерс.

Тренировката за Гран при на Маями във Формула 1 е удължена заради промени в правилата

Пилотите ще получат допълнителен половин час тренировка

Турция отново става част от Формула 1

Няколко медии в Турция съобщиха днес, че още утре ще бъде официално потвърдено завръщането на страната в календара на Формула 1

Формула 1 спасява сезона с нови промени преди Маями

Формула 1 е изправена пред историческо предизвикателство с новите правила за 2026 г.