Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира Куинс в Лондон

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира Куинс в Лондон

Гришо взе първия сет срещу Томаш Белучи, но допусна обрат и напусна тревните кортове в британската столица

Първата ракета на България Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира на трева Куинс  в Лондон след загуба в три сета от бразилеца Томаш Белучи – 6-3, 6-7, 2-6.

Първият сет бе най-щастлив за Димитров, който показа добри удари и направи три аса срещу нито един в полза на съперника си. Той взе сета трудно като спаси четири възможности за пробив и се възползва максимално от единствената си точка за пробив и спечели първата част с 6-3.

Втората част бе тази, която обърна мача. Гришо заигра още по-добре и вдигна нивото на първия си сервис до 87% срещу 67 за противника. Българинът пропусна да пробие на два пъти подаването на Белучи, но не даде нито една възможност за пробив на бразилеца и се стигна до тайбрек. В него Гришо поведе с 2-1, но в края не можа да запази максимална концентрация и загуби сета с 6-7 след 8-10 точки в тайбрека.


Малшансът във втория сет даде отражение върху играта на хасковлията в последната част. Той бе пробит на два пъти, допусна и една двойна грешка и не можа да се върне в мача. Гришо загуби третия решителен сет с 2-6 и по този начин напусна рано-рано тревните кортове на Куинс Клъб в Лондон. 

ФАНТАСТИЧЕН! Гришо на осминафинал на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Българинът надви в пет сета Беретини

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 5:2

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг