Феномена Роналдо каза "Чао!" на Селесао със сълзи на очи (видео)

Легендата на световния футбол се отказа от националния отбор на Бразилия при победата с 1:0 над Румъния

Прощалният мач на Луиш Назарио Да Лима Роналдо или просто Феномена за националния отбор на Бразилия се превърна в истинско шоу. Селесао надигра Румъния с 1:0, а Роналдо изигра един час за тима, след като се появи на тереан в 30-та минута и замени Фред.

Младата звезда на южноамериканците Неймар блестеше в състава на Мано Менезеш. Точно той направи и гола за домакините, като мина покрай вратаря на северната ни съседка Киприан Татарусану, достигна до аут линията и с меко центриране остави на Фред лесната задача да добута топката в мрежата за 1:0.

Роналдо на три пропусна шанса да завърши кариерата си в националния отбор с гол, но пък това не помрачи доброто настроение на стадиона в Сао Пауло, създадено от зрелищната игра на Бразилия и последния шанс за феновете да зърнат Феномена с жълтата тениска.

Селесао контролираше мача през всичките 90 минути и заслужено взе победата с минималмното 1:0. Домакините можеха да победят и с по-голям резултат, но добри положения изтърваха звездата на Сантос Неймар, Робиньо и Фред.

В 30-та минута на мача дойде и големият момент. Роналдо се появи на терена на мястото на Фред, който направи дълбок поклон пред един от най-великите нападатели в историята на футбола. Феномена не успя да се разпише, но се сбогува по уникален начин с играчи, ръководство и фенове на бразилския национален отбор.
Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)