Момичетата на „Марица” бият 3:0 „Хебър” в контрола преди финалите

Младите волейболистки на „Марица” разгромиха с 3:0 домакините на финалите от държавното първенство на България за момичета до 15 години – ВК „Хебър”, в контролен мач в Пазарджик, преди старта на надпреварата.

Възпитаничките на старши треньорката Атанаска Атанасова-Никифорова тотално превъзхождаха връстничките си от Пазарджик и си направиха добра тренировка преди решителните финални мачове, които започват днес.

Първият гейм младите кършиякалийки бяха много убедителни и го взеха с лекота - 25:13. Във втората част се завърза някаква малка интрига. В нея хебърки стигнаха до двадесетина точки, но пловдивчанки все пак взеха победата - 25:20. В третия гейм разликата в класите в полза на пловдивчанки бе очевидна  - 25:14, с което те спечелиха и двубоя.

Финалите от републиканското първенство на България за момичета до 15 години започват днес следобед в Пазарджик. В тях ще се пуснат общо 6 отбора.

Освен „Марица”, в тях ще играят домакините от пазарджишкия „Хебър”, „Пирин Балканстрой”/Разлог/, „Велбъжд”/Кюстендил/, столичния „Звезди”, както и тима на „Любимец”.

В днешната програма довечера младите маричанки срещат връстничките си от „Звезди” в първия си мач от надпреварата.

Старши треньорката на „Марица” Атанаска Атанасова-Никифорова и нейните момичета са с високи амбиции и ще гонят медали в тазгодишния шампионат.

Както е известно пловдивчанки постигнаха 3 разгромни победи на зоналния волейболен турнир в София и извоюваха убедително първото място и класирането си  за финалите в Пазарджик. Това стана след силна и резултатна игра и успехи с по 3:0 над връстничките си от „Локомотив” (София) и „Ботев” (Враца) и след 3:1 срещу „Левски Волей”.

Волейболистките с първа победа в Лига на нациите (ВИДЕО)