Окончателно: Дъждът отложи старта на Цвети на "Уимбълдън"

Окончателно: Дъждът отложи старта на Цвети на "Уимбълдън"

Всички мачове от тазвечершната програма бяха официално отменени

Първата ракета на българския женски тенис Цветана Пиронкова ще започне утре участието си на турнира от големия шлем "Уимбълдън".

Срещата с Камила Джорджи трябваше да се играе днес, но бе отложена заради проливния дъжд, изсипал се над Лондон.

Утре ще стартира участието си и първата ракета на страната ни при мъжете Григор Димитров, който ще се изправи срещу германския квалификант Седрик-Марсел Щебе.

Всички мачове от тазвечершната програма на "Уимбълдън" бяха официално отменени в 21:11 часа наше време, когато стана ясно, че метеорологичните условия няма да позволят провеждането им.

Иначе шестата в схемата Франческа Скиавоне и Йелена Докич имаха привилегията първи да играят при спуснат покрив на централния корт, за да довършат мача си, в който италианката спечели с 6:3, 1:6, 6:3 след два часа игра. Покривът бе спуснат при 1:1 гейма в заключителния сет.

Други резултати при жените:

12-Светлана Кузнецова (Рус) – Зан Шуай (Кит) 3:6, 6:3, 6:4
Сара Ерани (Ит) – 17-Кая Канепи (Ест) 6:1, 6:4
Ксения Первак (Рус) – 22-Шахар Пеер (Изр) 5:7, 6:4, 6:4
Кристина Макхейл (САЩ) – 28-Екатерина Макарова (Рус) 2:6, 6:1, 8:6
19-Янина Викмайер (Бел) – Варвара Лепченко (САЩ) 7:5, 6:3
Александра Дюлгеру (Рум) – Джил Крейбас (САЩ) 6:2, 6:4

Мачовете от "Уимбълдън" може да гледате в българския ТВ ефир и кабел единствено по ТV+!

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.