Малайзийски лекоатлети блестят на турнир в Сливен

Малайзийски лекоатлети блестят на турнир в Сливен

Петима от спринтьорите на Малайзия постигнаха лични резултати в бягането на 100 метра в открит старт на обновения стадион “Хаджи Димитър” в Сливен. Проявата бе организирана от клуба по лека атлетика в града под Сините камъни, която събра състезатели подготвящи се за международни участия, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен

Петима от спринтьорите на Малайзия постигнаха лични резултати в бягането на 100 метра в открит старт на обновения стадион “Хаджи Димитър” в Сливен. Проявата бе организирана от клуба по лека атлетика в града под Сините камъни, която събра състезатели подготвящи се за международни участия, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

 

В късия спринт, възпитаникът на треньора Харун Рашид – Мохамед Имран финишира първи с време 10,38 секунди. След него се наредиха съотборниците му Мохамед Икуан с 10,60 секунди и Амброаз Джилом с 10,68 секунди.

 

При жените на 100 метра Норджана Джамалудин постигна време от 11,68 секунди, а Норул Сара Абдукадир финишира за 11,72 секунди.

 

Постиженията на малайзийците са обнадеждаващи, предвид подготовката им, която е насочена изцяло за “Морските игри” през месец ноември. Там те ще участват в дисциплините 100 и 200 метра.

 

Според треньорът Рашид и помощникът му Васко Недялков постиженията на възпитаниците им на този етап от подготовката са много добри.

 

“Те все повече се развиват и се надяваме да стават още по-качествени като състезатели”, поясниха специалистите.

 

Малайзийските лекоатлети вече месец и половина са на подготовка в Сливен. Те са доволни от условията, които им се предлагат, както за тренировки, така и за възстановяване. Участваха в Държавното първенство на България за мъже и жени, където също се представиха на ниво. В края на седмицата, на 25 юни те ще направят стартове на 100 и на 200 метра на Международния турнир “Павел Павлов” в София, а след това по програма ще се включат в още два турнира в Пловдив.

 

Групата от Малайзия ще остане в града под Сините камъни до края на юли.

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.