Дел По, Налбандян и Багдатис продължават напред в "Ол Инглънд Клъб"

Кипърецът среща Джокович в следващия кръг, Малис и Фернандо Гонсалес също с победи

Някои от най-интересните лица при мъжете на "Уимбълдън" продължиха пътя си напред в турнира.

След като вчера загуби първия сет с 6-7 от изключително опасния някогашен четвъртфиналист на състезанието Оливие Рошу, при подновяването си на мача днес Хуан Мартин Дел Потро просто помля своя опонент.

Кулата от Тандил даде общо пет гейма в следващите три сета на своя опонент – 6-0, 6-1, 6-4. Самият Рошу обаче също не показа играта си от вчерашния ден. В третия кръг аржентинецът ще срещна поставения под номер 15 Жил Симон.

Последният от поставените в схемата състезатели – Маркос Багдатис, беше повече от стабилен срещу победителят от турнира на трева преди седмица в Бирмингам, надигравайки го с 6-4, 7-6(4), 7-5. Очертава се много интересен мач в третия кръг за кипъреца срещу Новак Джокович.

Давид Налбандян, който има финал през 2002 г. в Лондон, показва, че е във форма и надигра с 6-3, 4-6, 6-4, 6-4 австриеца Андреас Хайдер-Маурер.

Един от най-харесваните тенисисти заради сърцатата си игра и емоционално държание на корта – Фернандо Гонсалес, продължава своето голяма завръщане след тежката контузия на коляното. Гонзо, който в момента е извън топ 400 на света и е стигал четвъртфинал през 2006 г. в „Ол Инглънд Клъб“, победи с 6-4, 6-4, 6-4 Рик де Вьост от Южна Африка.

Ксавие Малис, полуфиналист от 2002 г. на "Уимбълдън", загуби първия сет от Флориян Майер, който пък има четвъртфинал в това състезание, но след това набързо го надигра – 1-6, 6-2, 6-2, 6-2.

"Мачовете от "Уимбълдън" може да гледате в българския ТВ ефир и кабел единствено по TV+ и Film+!"