СНИМКИ: Дамски зрелищни битки в крепостта на Калоян

СНИМКИ: Дамски зрелищни битки в крепостта на Калоян

В арена на свободните боеве се превърна тази нощт атракцион в Арбанаси. В „Битката за крепостта” се впуснаха 10 от най- добрите български ММА- бойци, както и руснак и хърватин.

В арена на свободните боеве се превърна тази нощт атракцион  в Арбанаси. В „Битката за крепостта” се впуснаха 10 от най- добрите български ММА- бойци, както и  руснак и хърватин. Зрелищен сблъсък на ринга си спретнаха също Илияна Костова и Дороти Любенова- единствените дами, престрашили се да излязат пред публиката в схватка без правила.

Седем срещи между елита на българските ММА файтъри вдигнаха адреналина на зрителите. На ринга съвременните гладиатори демонстрираха концентрация на сила, психическа мощ, воля и издръжливост. В свободните схватки можеха да се видят елементи от почти всички бойни изкуства.

„Интересът нараства, защото самият спорт е зрелищен, а България се оказва много подходяща държава за такъв спорт, защото българите обичат да гледат бойни спортове”, коментира един от организаторите Любомир Геджев.

Гала- вечерта започна със среща между Витя Стадницкий и Юлиан Чиликов. Българинът победи с ключ още в първия рунд. По- малко от минута отне във втория мач на Валентин Николов да сломи съпротивата на горнооряховеца Стоян Петков.

Схватката при жените продължи три рунда. В последния Илияна Костова успя да изтощи докрай съперничката си Дороти Любенова и заслужено взе купата. Шампионката се запалила отскоро по спорта, но със сигурност ще продължи да се бие по ринговете.

„Правя го, защото е нещо вълнуващо, нещо различно, нещо, което те пълни с толкова много адреналин, че просто трябва да го изкараш с юмруци в бой”, заяви тя.

В четвъртата среща руснакът Иманали Газматханов надделя срещу Иван Иванов, а в петатата Христо Христов пречупи Веселин Иванов.

По традиция най- интересни бяха двата последни двубоя при най-тежките. В топ срещата Росен Димитров- Близнака победи безапелационно хърватина Джебиц. Двукратният ни световен шампион по самбо вече може да бъде видян единствено в ММА- лигата. След двубоя той призна, че след като е постигнал всичко в самбото е решил да се включи в свободните боеве.

В последната среща Светлозар Савов и Багаудин Шарапутинов се оказаха равностойни съперници. В края на третия рунд обаче българинът излезе с по- добър точков актив и бе обявен за победител. 

България с още една европейска титла в джудото (ВИДЕО)

Цветомир Вълков стана европейски шампион в категория над 90 килограма на Европейското първенство по джудо за кадети в Гран Канария (Испания).

Българин с титла от Европейско по джудо

Имаме и балкански първенец

Тайсън Фюри излиза на ринга срещу поляк на 24-и юли

Той ще се изправи срещу Мариуш Вах

Усик оваканти поясите в тежка категория

Украинската боксова звезда Олександър Усик обяви, че освобождава трите световни пояса, които притежава в момента

Владимир Кличко идва в София

Както президентът на Българска федерация бокс Красимир Инински вече анонсира в интервюто му миналата седмица, в България ще пристигне една от емблемите на боксовото семейство в световен мащаб – Владимир Кличко, съобщиха от БФБокс.

Треньорът на боркините с позиция след смъртта на Жанет Немет

Старши треньорът на националния отбор на България по борба за жени Симеон Щерев излезе с позиция след трагичната кончина на състезателката Жанет Немет.