Кой ще е шампион на Англия?

26 юни 2011 19:42 Георги Иванов

Видима остана в „А” група след победа с дузпи срещу Спортист (видео+снимки)

Отборът на Видима Раковски спечели финалния плейоф за участие в „А” група, след като се наложи с 4:3 след изпълнение на дузпи над Спортист (Своге). Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца, а резултатът в редовното време бе 1:1. „Шоколадите” доиграха мача с 10 човека, след като Станислав Тодоров си изкара втори жълт картон в началото на първото продължение.

Двубоят започна много равностойно, като двата тима се захапаха в центъра на терена от самото начало. Като цяло първата част бе изключително скучна, като в нея имаше едно единствено голово положение.

След преполовяването на полувремето „шоколадите” започнаха да осъществяват натиск, но не успяваха да затруднят Василев, въпреки че опитаха няколко удара от средна и далечна дистанция.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Младен Стоев центрира от фаул в пеналта на тима от Севлиево, бранител на Видима се размина с топката, която стигна до Петър Василев, който с глава я прати в мрежата на съфамилника си Ивайло Василев за 1:0.

До края на полувремето нямаше други по-интересни ситуации и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за тима от Своге.

Втората част бе доста по-интересна от първата, като „шоколадите” първи на няколко пъти застрашиха вратата на Видима. В 60-ата минута Мутафов стреля страхотно от фаул, но Ивайло Василев се разтегна максимално и изби в корнер.

В 64-ата минута пък дойде и най-чистото положение за Видима до момента, след като Владимиров навлезе в наказателното поле и стреля опасно, ала Годжев се намеси добре и спаси.

Само 120 секунди по-късно, Господинов изведе Русев в наказателното поле, последният стреля от движение, ала стражът на Спортист изби.

В 72-ата минута, Лаков излезе очи в очи с Ивайло Василев, но вратарят спаси удара му, а впоследствие отново Лаков бе намерен на изгодна позиция, но и този път стражът на Видима не допусна попадение.

Така се стигна до 79-ата минута, когато след страхотна грешка в отбраната на Спортист Русев излезе сам срещу Годжев и принуди стража на „шоколадите” да го фаулира за дузпа. Зад топката застана Христо Господинов, който бе безгрешен, пращайки двубоя в продължения.

Те пък започнаха ужасяващо за отбора на Своге, който още в 95-ата минута остана с човек по-малко, след като Станислав Тодоров си изкара втори жълт картон. Това пък бе и единствената по-интересна ситуация през първите 15 минути, в които зрителите на стадион „Христо Ботев” не видяха нови голове.

Второто продължение не се различаваше по нищо от първото, като и двата отбора играеха основно с мисълта да не загубят мача, а да стигнат поне до дузпи.

При тях Господинов, Андонов и Ашимов бяха точни за Видима, а Атанас Иванов изпусна за севлиевци, докато Младенов, Мутафов и Валентинов изтърваха за "шоколадите", при попадения на Стоев и Борисов.

Така Видима се наложи с резултат 4:3 над Спорист след дузпите и така си осигури оставане в родната елитна футболна група.

Събития

120' Пропусната дузпа Валентинов пропуска и това бе всичко, Видима остава в "А" група
120' Гол от дузпа Ашимов също е точен, 3:2 за Видима при дузпите
120' Гол от дузпа Борисов е точен - 2:2
120' Пропусната дузпа Атанас Иванов също пропуска
120' Пропусната дузпа Мутафов пропуска
120' Гол от дузпа Станимир Андонов е точен за 2:1 за Видима
120' Пропусната дузпа Капитанът на Спортист - Лъчезар Младенов, нацели напречната греда и изпусна втората дузпа за "шоколадите"
120' Гол от дузпа Христо Господинов изравнява - 1:1
120' Гол от дузпа Младен Стоев реализира първата дузпа за Спортист
120' Край на мача Край на продълженията, резултатът остана 1:1 и победителят ще се определи след дузпи
115' И двата тима не поемат никакви рискове, по всичко личи, че победителят ще се реши след изпълнение на дузпи
111' Жълт картон И Христо Господинов е декориран в жълто
110' Жълт картон Жълт картон за Младен Стоев
107' Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Димитър Райчев
107' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Георгиев
106' Начало на мача Начало на второто продължение
105' Край на мача Край на първото продължение, единственото интересно нещо в него бе вторият жълт картон на Станислав Тодоров
95' Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон за Стоян Тодоров и той оставя своите с човек по-малко на терена
91' Начало на мача Начало на продълженията
90+3' Край на мача Край на редовното време. Видима Раковски и Спортист Своге ще трябва да определят новия член на "А" група след продължения
90' 3 минути продължение на мача
87' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Андреас Васев
87' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Спортист, излиза Лаков
86' Жълт картон Станимир Андонов е декориран в жълто
79' Гол от дузпа Гол за Видима! Годжев спъна Русев в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа за Видима, която бе реализирана от Христо Господинов за 1:1
76' Bнимание Валентинов намери Лаков на малкото наказателно поле, но стражът на Спортист отново спаси
73' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появява Вуядинов
73' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Видима, заменен е Евгени Игнатов
72' Bнимание Лаков излезе очи в очи с Ивайло Василев, но вратарят спаси удара му
69' Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Валентинов
69' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна и за Спортист, играта напуска Атанасов
66' Bнимание Господинов изведе Русев в наказателното поле, който стреля от движение, но право в ръцете на Годжев
65' Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Андонов
65' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Видима, излиза Владимиров
64' Bнимание Владимир Владимиров навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но Годжев спаси
60' Bнимание Мутафов стреля страхотно от фаул, но Ивайло Василев се разтегна максимално и изби в корнер
52' Слабо начало и на второто полувреме
46' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Ашимов
46' Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката е извършена в състава на Видима, напуснал е Скерлев
46' Жълт картон Жълт картон за Илиев
46' Начало на мача Начало на второто полувреме
45' Край на мача Край на полувремето, Спортист води на Видима след доста слаба продукция на стадион "Христо Ботев" във Враца
35' Гол Гол за Спортист! Стоев центрира от фаул в наказателното поле, бранител на Видима се размина с топката, която стигна до Петър Василев, който с глава даде преднина на "шоколадите"
24' Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Симеон Атанасов
19' Центриране Видима започна да владее повече топката и да натиска своя съперник, но до момента няма дори удар към една от двете врати
11' Отборът на Видима се опитва да вземе инициативата, но чисти голови положения в мача все още няма
5' Равностойно начало на мача, играта се води предимно в центъра на терена
1' Начало на мача Начало на мача