Шампионът се класира за четвъртфинала в Лондон

Шампионът се класира за четвъртфинала в Лондон

Надал се наложи с 3:1 сета над Дел Потро и среща Фиш на четвъртфинала

Световният номер 1 в мъжкия тенис – Рафаел Надал, се класира за четвъртфиналите на „Уимбълдън”, след като тази вечер се наложи с 3:1 сета (7-6(6), 3-6, 7-6(4), 6-4) над аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро. Срещата продължи близо 3 часа и половина, а в следващия кръг защитаващият титлата си Надал ще се изправи срещу Марди Фиш от САЩ.

Двубоят започна с неприятна травма в петата на Матадора от Майорка, заради която срещата бе прекратена за около десетина минути. След лекарската намеса обаче, Надал успя да превъзмогне болежките си и вкара сета в тайбрек, в който нервите му се оказаха по-здрави и той спечели с 8-6 точки.

Във втората част аржентинецът започна да увеличава натиска върху Надал, докато испанецът в типичния си стил гонеше дори и невъзможни топки, някои от които превръщаше в уникални точки. В крайна сметка обаче, в 8-ия гейм Дел Потро успя да пробие подаването на Надал, след което запази концентрация и затвори частта при 6-3 гейма в своя полза.

В третия сет Рафа Надал отново вдигна оборотите, ала Дел Потро бе навлязъл достатъчно добре в мача, за да не позволява лесни геймове на испанеца. В средата на сета аржентинецът получи неприятна травма при едно подхлъзване и играта отново трябваше да бъде спряна, за да бъде оказана лекарска намеса. Така или иначе, изходът от тази част също трябваше да се определи чрез тайбрек, в който световния номер 1 отново показа солидна психика и се наложи със 7:4 точки.

В четвъртия сет вече започна да си личи умората у близо 2-метровия Дел Потро, чието движение по корта ставаше все по-трудно с напредването на времето. Надал от своя страна изглеждаше изключително свеж и продължаваше да гони всичко, което можеше да бъде догонено. Така се стигна до 5-ия гейм, когато испанецът наложи волята си и съумя да пробие подаването на Дел Потро, след което не даде дори капчица надежда на своя противник за връщане на брейка и затвори частта при 6-4 в своя полза.

Така Надал се наложи с 3:1 гейма над Хуан Мартин Дел Потро и се класира за четвъртфиналите на надпреварата, където ще се изправи срещу Марди Фиш.

Мачовете от "Уимбълдън" може да гледате в българския ТВ ефир и кабел единствено по TV+

Глушкова отпадна във втория кръг в Австрия

От Настася Шунк

Калоян Шиков е на 1/4-финал на турнир в Румъния

Калоян Шиков се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на турнира от категория J200 в Търгу Жиу, Румъния.

Бен Шелтън отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Хамбург

Световният номер 6 и втори поставен Бен Шелтън (САЩ) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите „АТП 500“ в Хамбург.

Иван Иванов е финалист за най-добър млад спортист на Европа в наградите на ЕОК

Тенисистът Иван Иванов е финалист в 14-о издание на наградите "Пьотр Нуровски" за най-добър млад европейски спортист.

Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.