Русия – Чехия е първият полуфинал на европейското по баскет

Русия – Чехия е първият полуфинал на европейското по баскет

Чехия разгроми Хърватия със 79:63 и се класира за полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол за жени в Полша. Фаворитът в срещата оправда очакванията за победа и нямаше никакви проблеми да затвори мача в своя полза

Чехия разгроми Хърватия със 79:63 и се класира за полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол за жени в Полша. Фаворитът в срещата оправда очакванията за победа и нямаше никакви проблеми да затвори мача в своя полза.

Ева Витечкова беше най-силна за победителките със своите 17 точки. Петра Кулихова се включи с 16 плюс 9 овладени борби, а 13 вкара Катержина Елхотова. За Хърватия над всички с 27 точки, 5 борби и 4 асистенции бе Сандра Мандир. С по 9 точки пък се включиха Антония Мишура и Ива Слишкович.

В следващата фаза го очаква Русия, която победи Латвия в първия четвъртфинал с 83:72.

Елена Данилочкина вкара най-много точки за победителките – 18. Марина Кузина се включи с 16, а 15 наниза Олга Артьошина. За Латвия Елина Бабкина завърши с 21 точки, а 18 добави Кристине Карклина. С 10 точки и 6 борби пък се отчете Зане Тамане.

Днес са другите два четвъртфинала, Черна гора-Турция и Литва-Франция.