Германия и Франция се класираха за четвъртфиналите на Световното за жени

Националните отбори на Германия и Франция са първите тимове, които си осигуриха участие на четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за жени, което се провежда в Германия.

И двата отбора имат актив от 6 точки след две победи в група А, докато техните съперници от Канада и Нигерия са все още с нулев актив и няма как да ги достигнат първите две места, които дават право на участие в следващия етап на Мондиала.

С гол на Симоне Лаудер в 54-та минута домакините от Германия победиха Нигерия с 1:0 и записаха втори пореден успех.

Своя мач номер 100 за Германия записа вратарката Надин Ангерер.

В другата среща от групата Франция разнищи Канада с 4:0. Два гола за французойките отбеляза Гаетан Тине, а с по едно попадение се отчетоха Елоди Томис и Камил Абили.

В последен двубой от група А отборите на Франция и Германия в ще се изправят един срещу друг, за да решат в пряк спор кой от двата тима ще завърши начело в подреждането.

1. Франция            2   2  0  0   5:0    6 точки
2. Германия         2   2  0  0   3:1    6
3. Нигерия            2   0  0  2   0:2    0
4. Канада              2   0  0  2   1:6    0
Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)