Филип Жилбер спечели първия етап от колоездачната обиколка на Франция

Утре белгиецът ще стартира с жълтата фланелка на лидер

Белгиецът Филип Жилбер от Омега Фарма стана победител в първия етап на колоездачната обиколка на Франция - 191,5 километра от Пасаж дю Гуа до Монт дез Алуете, и утре ще стартира с жълтата фланелка на лидер.

Филип Жилбер измина разстоянието за 4 часа, 41 минути и 31 секунди със средна скорост 40,8 километра в час.

Втори в етапа е Кадел Евънс /Австралия/ - на 3 секунди след победителя, трети - Том Хусховд/Норвегия/ - на 6 секунди.

На десетина километра преди финала имаше колективно падане, сред които бе и испанецът Алберто Контадор, и голяма група колоездачи изостанаха на повече от минута и половина. При падането колоездач от отбора на Астана се сблъска със зрител, застанал край пътя.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“