Стамболова със злато на 400 м на Балканиадата в Сливен

Стамболова със злато на 400 м на Балканиадата в Сливен

Водачката в европейската ранглиста за годината в бягането на 400 метра с препятствия и една от най-големите звезди на 64-ата Балканиада по лека атлетика в Сливен Ваня Стамболова спечели второто си злато от шампионата, който се провежда на стадион “Хаджи Димитър”.

Водачката в европейската ранглиста за годината в бягането на 400 метра с препятствия и една от най-големите звезди на 64-ата Балканиада по лека атлетика в Сливен Ваня Стамболова спечели второто си злато от шампионата, който се провежда на стадион “Хаджи Димитър”. Възпитаничката на Георги Димитров-Корема обаче трябваше да се бори със силния насрещен вятър и проливния дъжд, който се изсипа точно по време на бягането на 400 м при жените. Въпреки неблагоприятните условия Стамболова финишира първа с време 53,34 сек.
 
Радослава Мавродиева пък стана балканска шампионка в тласкането на гюле, след като постигна 16,57 м в най-добрия си опит днес.
Георги Кирилов Георгиев бяга още веднъж 100 м извън класирането и спечели серията си с 10,39 сек, но с попътен вятър над допустимите стойности (+2,2 м/сек).
Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.