Австралия запази шансове за четвъртфиналите (видео)

Срещата ще се запомни с уникалния съдийски гаф

Женският национален отбор на Австралия спечели с 3:2 срещу Екваториална Гвинея втория си мач от група “D” на Световното първенство за жени и по този начин запази шансовете си за преодоляване на груповата фаза.

Мачът обаче ще се запомни с уникалния съдийски гаф по време на първото полувреме, когато не бе отсъдена очевидна дузпа в полза на австралийките. Те поведоха в 8-ата минута чрез Лийна Камис, а след удар на същата футболистка в 16-ата топката срещна гредата. Тогава състезателка на Екваториална Гвинея улови топката с ръце и я задържа за няколко секунди, а незнайно защо реферката така и не отсъди 11-метров наказателен удар.

До почивката резултатът бе изравнен, но след подновяването на играта Австралия вкара два бързи гола и поведе с 3:1. Крайното 3:2 бе оформено в 83-ата минута.

След успеха Австралия има три точки и все още има шанс да продължи на четвъртфиналите. Екваториална Гвинея е на последната четвърта позиция с 0.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)