Литекс представи отбора с класическа победа над Ботев

Тиаго Мирасема бележи първи гол с оранжевата фланелка

Литекс постигна класическа победа с 3:0 над Ботев Пловдив в контрола. Срещата се игра на обновения Градски стадион в Ловеч и бе наблюдавана от над 1000 зрители.

Легендарният тим на „канарчетата“ оказа съпротива на шампионите, но само до 28-ата минута, когато резултатът бе открит. Тогава, с удар по земя от 30 метра, младокът Георги Миланов откри резултата.

Две минути след подновяването на играта след бърза атака на Литекс Том центрира в малкия пеналт, където вратаря на гостите Николов се намеси лошо и топката стига до Мирасема, а новото попълнение направи 2:0. Това е и първи гол за него с екипа на Литекс.

В 90-ата минута ветеранът Светльо Тодоров вкара дежурния си гол, след като бе изведен сам срещу вратаря.

Литекс - Ботев (Пд) 3:0
1:0 Г. Миланов (28)
2:0 Мирасева (47)
3:0 Тодоров (90);

Литекс: Баривйера, Занев, Берберович, Николов, Бодуров, Янев, Мирасема, Кодо, Том, Миланов, Йеленкович (Александров, И. Миланов, Барт, С. Попов, Тодоров, Цветанов, Флорес, Джерманович, Цветков, Панов, Руменов);
Треньор: Любо Пенев;

Ботев: Николов, И. Димитров, Н. Димитров, Гаджалов, Аргиров, Гуджев, Манчев, Атанасов, Христов, Тимонов, Курдов (Неделев, Асенов, В. Байрев, Д. Байрев, Димов, Домакинов, Илиев, Александров, Христов);
Треньор: Петър Хубчев;