Ботев (Враца) сгази Спортист в контрола, мачът бил уреден

Врачани обвиниха колегите си, че нарочно са паднали с 0:4

Новакът в елитната “А” група Ботев (Враца) записа новаубедителна победа в предсезонната си подготовка. В контролна среща играна в Правец възпитаниците на треньора Сашо Ангелов разгромиха с 4:0 Спортист (Своге). Преотсъпеният от Литекс бразилец Жозе Нене Да Силва откри резултата в 23-та мин., след като засече центриране отдясно на Бранимир Костадинов.

Направилият добър мач Костадинов сам вкара
втория гол четвърт час по-късно, навързвайки двама футболистина символичните домакини. Между тези два гола Симеон Атанасов пропусна да се разпише за Спортист. След почивкатаи в двата отбора бяха направени по няколко смени, като Ботевотново имаше превес. Той бе материализиран в самия крайна мача с нови две попадения на сръбския нападател Богдан Богданович.

След мача от щаба на Ботев (Враца) обвиниха „шоколадите”, че са уредили мача и нарочно са загубили с 0:4 от врачани.

Спортист (Своге) - Ботев (Враца) 0:4
0:1 Нене (23), 0:2 Костадинов (38), 0:3 Богданов(82), 0:4 Богданов (84)

Главен съдия: Димитър Томов.
Помощници: Св. Тодоров, Н. Николов.

Спортист: Димитров, Тодоров, Младенов, Василев, Райчев,
Мутафов, Стоев, Борисов, Симеонов, Васев, Валентинов (М.Тодоров, Цанков, Николов, Будинов, Величков, Б. Богомилов).
Ст. треньор: Валери Дамянов.

Ботев Враца: Станев, Костов, Альошев, Вълчев, Григоров,
Петков, Коконов, Нене, Костадинов, К. Денчев, Лаков (Митов,Валериев, Ванков, Куанг, Стоянов, Богданович, Чалъков, Пенчев,Георгиев). Ст. треньор: Сашо Ангелов.