Рома не остана по-назад от Интер, взе звезда от Аржентина

Рома не остана по-назад от Интер, взе звезда от Аржентина

19-годишният Ерик Ламела от Ривър Плейт е второто попълнение на "вълците" след Боян Къркич

Италианският Рома е уредил трансфера на младата звезда аржентинска звезда Ерик Ламела. 19-годишният суперталант досега играеше за позорно изпадналия за първи път в историята си гранд Ривър Плейт.

Рома и Ривър са се разбрали „вълците” да платят за полузащитника 12 милиона евро. Аржентинският клуб обяви публично, че няма да пречи на играчите си да потърсят развитие в други отбори заради изпадането на Ривър Плейт във втория ешелон на аржентинския футбол.

Президентът на Ривър Даниел Пасарела ще лети лично до Италия, за да уреди преминаването на Ламела в Серия „А”. Играчът ще подпише договор за 5 години с римляните и ще получава по 1,5 милиона евро на сезон.

Ерик Ламела е вторият трансферен удар на Рома след привличането на Боян Къркич от Барселона. Интер и Наполи също се интересуваха от аржентинския тийнейджър, но Рома изпревари конкуренцията и вече смята Ламела за сигурно ново попълнение на „Олимпико”. 
Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон

Левандовски засили слуховете, че си тръгва от националния отбор

Капитанът на Полша Роберт Левандовски загатна за евентуално прекратяване на кариерата си в националния отбор след неуспеха на страната да се класира за Световното първенство през 2026 г., което вероятно бележи края на една ера за най-добрия голмайстор в историята на тима

Нова оставка в италианския футбол, този път от Буфон

Бившият вратар се отказа от поста ръководител на делегацията на националния отбор