Коста Рика изпревари Аржентина след победа над Боливия

Тимът на Рикардо Ла Волпе се наложи с 2:0, боливийците завършиха с 9 човека

Коста Рика победи с 2:0 Боливия във втория си мач от Група "А" на турнира Копа Америка. Всичко в двубоя се реши през втората част. Костариканците можеха да узаконят победата си и с разгромен резултат, но уцелиха на два пъти гредите, а Боливия завърши срещата с 9 души.

С тази победа Коста Рика се изкачи на второ място в класирането в с 3 точки, като изпревари Аржентина. След двете си равенства досега Лионел Меси и компания заемат третото място в с 2 точки. Лидер е Колумбия с 4 точки, а на последното четвърто място е Боливия с 1 точка.

Коста Рика откри резултата в 59-ата минута, когато Хосуе Мартинес изпрати топката в мрежата, след като преди това вратарят на боливийците Карлос Ариас бе отразил удар на Ален Гевара. В 70-ата минута момчетата на Рикардо Ла Волпе получиха правото да изпълни дузпа, след като Роналд Риверо влезе в ролята на вратар и изби от голлинията. Риверо получи червен картон, но Карлос Ариас направи впечатляващо двойно спасяване, като първо изби удара от бялата точка на Ален Гевара, а след това не позволи да бъде преодолян от същия футболист и при добавката.

В 75-ата минута обаче положението на Боливия се влоши още повече, след като Валтер Флорес бе изгонен от игра за неспортсменска проява срещу противников играч. Боливийците останаха с 9 души на терена и много скоро бяха наказани. В 79-ата минута 19-годишният Джоел Кембъл бе изведен сам срещу Ариас и с премерен удар сложи точка на спора.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)