Русия наказа Бразилия в сблъсъка на суперсилите

САЩ взе трудна победа с 3:2 срещу Куба в другия мач от потока

Русия победи Бразилия с категоричното 3:0 (25-20, 25-20, 25-17) в последния мач от поток “F” на финалите на Световната лига по волейбол в Полша.

И двете суперсили се бяха класирали за полуфинала преди този мач и се бореха за първото място в групата помежду си. Тарас Кхтей заби 12 точки за руснаците, а Леандро Висото направи 11 за Селсао.

Двамата треньори заложиха на резервните си състезатели като дадоха почивка на титулярите с оглед на предстоящите полуфинали в надпреварата.

В този турнир вече стана традиция Бразилия да губи първия сет. Днес не бе по-различно като Сборная взе първата част с 25-20. Южноамериканците поведоха във втория гейм, но допуснаха спад в играта си и Русия обърна за 2:0 в своя полза. В третата част Резенде направи някои промени, но това не помогна на тима му и Русия затвори мача след 25-20.

След звучното 3:0 над световния шампион руснаците завършиха първи в групата и смело гледа към титлата на шампионата. Много е вероятно Русия и Бразилия да се изправят лице в лице и във финалния мач, както се случи в предното издание на Световната лига.

В другия мач от потока САЩ надигра Куба с 3:2 гейма в последната среща за двата състава във финалния турнир на Световната волейболна лига. С успеха "янките" заслужиха третото място в поток "F".

Кубинците успяха да спечелят първия гейм с 25:23, но в следващите два допуснаха обрат и загубиха с 21:25 за 1:1 гейма и 18:25. Все пак в четвъртия гейм изравниха след 25:21.

Така се стигна до тайбрек спечелен от САЩ с 15:13. Куба остана на 4-ото място с актив от 3 поражения и 2 точки.

Волейболистките с първа победа в Лига на нациите (ВИДЕО)