Левски отнесе унгарци с 4:0, Арш се отпуши

Дебютни голове за "сините" записаха Шюрд Арш и Орлин Старокин

Левски започна с категорична победа с 4:0 контролите от лагера си в Австрия. „Сините” не срещнаха реална съпротива днес от унгарския Ломбард Папа и бяха пълни господари на терена през всичките 90 минути, предаде "Дарик".

С голове за отборът на Георги Иванов – Гонзо се отчетоха холандецът Шюрд Арш, привлеченият от Пирин Иван Цветков и дошлият от Черноморец Бургас Орлин Старокин.

Начало на головата серия в Линдебрун даде Даниел Младенов още в 7-ата минута. Вратарят на унгарците не се разбра със свой бранител и играчът от Кюстендил се оказа най-съобразителен. Той хитро се мушна между двамата и легнал прокара топката в мрежата за 1:0.

В 21-ата минута Левски удвои преднината си. Грийн намери добре Младенов на десния фланг, той пусна перфектен остър пас за Арш пред опразнената врата и холандецът вкара първия си гол за столичани като само засече във вратата от няколко метра.

До почивката Левски направи преднината си класическа. Гаджев пусна гениален пас с пета към Арш в наказателното поле, таранът не се полакоми и намери Иван Цветков на празна врата и игралия доста години в Холандия българин също реализира второто си попадение с екипа на „сините”.

До края на мача остана време и за още един нов играч в селекцията на Левски да се разпише. Орлин Старокин получи подаване от Огнянов, напредна добре и с плътен удар оформи крайното 4:0 в полза на Левски.

Старши-треньорът Георги Иванов използва две различни единайсеторки в двете полувремена на мача, като определено през първото полувреме неговите възпитаници се представиха на по-добро ниво, което си пролича и в резултата.

Левски - Ломбард Папа 4:0
7' 1:0 Младенов
21' 2:0 Арш
33' 3:0 Цветков
76' 4:0 Старокин

Левски: Илиев, Башлиев, Милиев, Иванов, Видович, Грийн, Гаджев, Цветков, Младенов, Райков, Арш
Второ полувреме:  Акалски, Станчев, Георгиев, Старокин, Димов, Тасевски, Балтанов, Йовов, Огнянов, Христов