Феми Огуноде стана шампион на Азия за трети път

Нигериецът с катарски паспорт е възпитаник на треньора Янко Братанов

Нигериецът с катарски паспорт Феми Огуноде стана шампион за трети път на Азиатските игри. Феми спечели по безапелационен начин титлата в бягане на 200 метра с резултат от 20,41 секунди, което е изравнен рекорд на Азия. Досегашното върхово постижение датираше от далечната 1985 година и бе дело на корееца Джанг Джей Кеун.

Азиатските игри се провеждат в Кобе /Япония/, а днес бе поредния ден от лекоатлетическата програма. Феми Огуноде се подготвя при доказалия се треньор Янко Братанов, който почти 20 години работи в Катар и е създал рекорден брой шампиони на Азия. Тандемът треньор – състезател е заедно от две години, а през пролетта и лятото направи за втоти път подготвителен лагер в Сливен, предаде кореспондент на Novsport.com.

Другият възпитаник на Янко Братанов Хасан Хариб се класира за финала на 400 метра с препятствия на Азиатските игри, като записа личен резултат от 51,36 сек.

Следващият старт на Феми Огуноде ще бъде на Световното първенство за мъже и жени в края на август в Даегу /Корея/.