Галина Николова четвърта и във финала на 200 м на световното

Българката завърши с резултат 23,64 сек.

Водещата млада спринтьорка на България Галина Николова завърши с национален рекорд участието си на световното първенство за юноши и девойки до 17 г в Лил. Състезателката на Димитър Карамфилов зае четвърто място във финала на 200 м с 23,64 сек.

Титлата с най-добър резултат в света за годината от 23,25 сек взе Дезире Анри (Вбр). Втора с лично постижение от 23,47 сек е Кристиан Бренан (Кан), а трета с 23,62 сек. е Шерика Джаксън (Ям).

В събота Николова направи първа поправка на националния рекорд в дисциплината, като в полуфинала постигна 23,70 сек. На 7 юли Галина зае четвърто място и във финала на 100 м в Лил. В сериите тя постигна 11,65 сек и подобри рекорда на България и в тази дисциплина.

Преди година на първите летни младежки олимпийски игри в Сингапур Николова зае четвърто място във финала на скок на височина.

„Галина отново показа характер на световното, след като и на финала на 200 м направи национален рекорд. Изключително съм доволен най-вече заради това, че завърши участието си на световното с национален рекорд, а и две четвърти места на шампионат на планетата и то в спринта си е изключителен успех”, коментира президентът на Българската федерация по лека атлетика Добромир Карамаринов.
Най-добро време за сезона на 800 м

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“