Бербатов има бъдеще на „Олд Трафорд”, увери Алекс Фъргюсън

Бербатов има бъдеще на „Олд Трафорд”, увери Алекс Фъргюсън

"Имахме дълъг разговор, той прояви разбиране и чака с нетърпение новия сезон", сподели Фърги

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън даде индикации, че българският нападател Димитър Бербатов влиза в плановете му и за следващия сезон.

След безбройните слухове, тиражирани със стръв от медиите, че бъдещето на голмайстора на Висшата лига не е свързано с оставане на "Олд Трафорд", сега вестник Daily Mail разкри, че шотландският специалист е разговарял с Бербатов и му е заявил, че той ще остане в клуба.

Явно доказателство за това е фактът, че нападателят е в групата за пътуването на Манчестър Юнайтед в САЩ. Турнето зад Океана е част от подготовката за новия сезон в Англия, който започва на 13 август.

"Беше трудно решение да оставя Бербатов извън финала за Шампионската лига и знам, че това го разочарова. Но ние имахме дълъг разговор, той прояви разбиране и чака с нетърпение новия сезон", сподели Фъргюсън, цитиран от ESPN.

По време на медийната кампания за неговото бъдеще българският нападател не веднъж заяви, че най-важното за него е да остане в Манчестър Юнайтед и да изпълни договора си, който е до лятото на 2012 година.

Първият мач на "червените дяволи" от турнето в САЩ е на 13 юли срещу Ню Ингланд Революшън.

Агентът на Енцо Фернандес бесен след наказанието му

Истинска буря се разрази в Челси след решението клубът да отстрани Енцо Фернандес от първия си състав за два мача

Ливърпул остана без Алисон и за двата мача с ПСЖ

Ливърпул няма да може да разчита в скоро време на титулярния си вратар Алисон Бекер

Легендите на Италия ще се борят за президентския пост

Легендата на Ювентус Алесандро Дел Пиеро е фаворит за нов президент на Италианската футболна федерация след оставката на Габриеле Гравина

ПСЖ рестартира сезона в Лига 1 с победа (ВИДЕО)

Парижани надвиха Тулуза с 3:1

Българин напуска Байерн (Мюнхен) в края на сезона

34-годишният треньор вече разполага с няколко предложения за ново предизвикателство

Гатузо със силни думи след раздялата с Италия

„Правилно е да се направи път за нов човек незабавно“, посочи Рино