Уругвай ще мери сили с Аржентина на четвъртфиналите след минимален успех срещу Мексико (видео)

Единственото попадение за уругвайците отбеляза Алваро Перейра

Отборът на Уругвай победи Мексико с 1:0 и завърши на второ място в група „С” на Копа Америка.

Втората позиция в класирането праща уругвайците на четвъртфинал с Аржентина.

Единственото попадение в срещата падна в 15-ата минута и бе дело на Алваро Перейра, който се възползва от вратарска грешка. Диего Форлан изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле и след серия от рикошети стражът на мексиканците Луис Мичел изби нескопосано топката и тя попадна право в краката на Перейра.
Уругвайците бяха по-активният тим през цялата среща и само минута след гола можеха да удвоят преднината си, но този път Мичел се намеси по-успешно и предотврати опасността. Диего Форлан разтресе гредата в 30-ата минута, а само сантиметри разделиха Луис Суарес от попадение шест минути по-късно.

Малко преди това Джовани Дос Сантош създаде най-чистото положение за Мексико, но ударът му бе спасен с вещина от Фернандо Муслера.
През втората част отборът на Уругвай продължи да атакува в търсене на втори гол, който да ги направи сигурни за класиране в следващата фаза. Уругвайците имаха сериозно преимущество във владението на топката и създадоха една дузина положения след почивката, като още веднъж уцелиха страничната греда. Диего Форлан на два пъти излизаше сам срещу вратаря, но стреля неточно над напречната греда.

Гол на Мексико в 80-ата минута пък бе отменен поради засада. По този начин мексиканците напуснаха турнира без нито една спечелена точка, регистрирайки загуби във всичките си три мача.

Така отборът на Уругвай ще играе на четвъртфинал със съседите от Аржентина на 16 юли.

Меси се завърна, но не вкара в САЩ (ВИДЕО)