Арсенал стартира сезона с лесно 4:0 срещу звездите на Малайзия (ВИДЕО)

Момчетата на Арсен Венгер се забавляваха на терена, Самир Насри влезе като резерва

Грандът на английската Висша лига Арсенал започна с убедителна победа турнето си в Азия. Играчите на Арсен Венгер се забавляваха на терена срещу сборен отбор на най-добрите играчи на Малайзия и показаха красива и резултатна игра, макар с много по-ниско темпо от обичайното. Това бе първи официален мач за тима за новата кампания.

Преди мача в състава на Арсенал напарави впечатление дебюта на новото попълнение Карл Дженкинсън. Мачът започна по перфектен начин за лондончани в 37-градусовата жега в Малайзия. Още в 4-ата минута Киърън Гибс намери добре Джак Уилшър, английският национал навлезе в наказателното поле и беше повален на земята, а съдията без да се замисли посочи бялата точка. Аарън Рамзи прати топката точно в центъра на вратата и вкара първия гол за “артилеристите” през новия сезон.

Арсенал контролираше владеенето на топката и играта като цяло през всичките 90 минути и не позволи на противника дори да помисли за някакъв обрат след този гол. Единственото положение пред вратата на англичаните дойде в 25-ата минута, когато след пряк свободен удар Шчежни се намеси малко неубедително и изби в корнер кълбото, което летеше към горната му греда.

Логичното обаче се случи в края на полувремето и Арсенал удвои преднината си. В 37-ата Рамзи взе топката в центъра на терена, огледа се и пусна перфектен дълъг диагонален пас, с който изведе Тео Уолкът зад отбраната на звездите на Малайзия. Бързоногото крило на Арсенал овладя добре и хладнокръвно прехвърли вратаря за 2:0. Резултатът се запази такъв до почивката.

На полувремемто Арсен Венгер направи цели 8 смени, като пусна и спрягания за трансфер Самир Насри, който показа добра игра и правеше каквото си поиска по левия фланг на „топчиите”. Многото промени не промениха хода на мача и лондончани останаха доминиращата сила на терена.

Точно преди да е изминал един час Арсенал вече имаше класическа преднина. Мексиканецът Карлос Вела получи добър пас по земя между двамата централни защитници, измъкна се добре и излезе сам срещу вратаря. Вела замахна сякаш ще стреля силно, но вместо това технично прехвърли стража, който можеше да се намеси и по-добре, но не предотврати новия гол във мрежата си – 3:0.

В самия край на мача се разписа и игралия с много настроение Томаш Росицки. Чешкият плеймейкър получи центриране на главата си от Андрей Аршавин и не сгреши отблизо за крайното 4:0.

Малайзия 0:4 Арсенал
5' 0:1 Рамзи (дузпа)
37' 0:2 Уолкът
59' 0:3 Вела
89' 0:4 Росицки

: Шчежни, Гибс, Дженкинсън, Косчелни, Вермаелен, Уилшър, Сонг, Рамзи, Миячи, Уолкът, Шамак

Резерви: Маноне, Саня, Скилачи, Джуру, Траоре, Насри, Росицки, Денислон, Фримпонг, Ван Перси, Вела, Аршавин

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)