САЩ победи Франция и се класира за финала на световното за жени (видео)

Отборът на САЩ победи Франция с 3:1 и се класира за финала на световното първенство по футбол за жени.

В герой за САЩ отново се превърна Аби Уамбах, която вкара втория гол за своя отбор и направи 2:1 в 79-ата минута.

Това е трето попадение за Уамбах на шампионата на планетата в Германия и общо 12-о в кариерата й в националния отбор. В 82-ата минута Алекс Морган вкара трети гол за САЩ и затвърди победата на своя отбор.

Преди това Лорън Чени откри за американките в 9-ата минута, а Соня Бомпастор изравни за Франция 10 минути след почивката.

Американките ще срещнат в спор за трофея победителя от другия полуфинал между Япония и Швеция. Финалът е в неделя във Франкфурт.