"Лъвиците" взеха бронза от Европейската лига

Женският национален тим разби Чехия с 3:0 гейма

Женският национален тим на България по волейбол спечели бронзовите медали от Европейската лига в Турция след успех с 3:0 гейма над отбора на Чехия.

Във вчерашния полуфинал домакините сразиха нашите състезателки с 3:0 гейма, за да си осигурят място на финала срещу Сърбия.

Другият загубил, тимът на Чехия, пък излезе срещу нас за бронза. Българките обаче показа отлична дисциплина и взеха лесно победата след 25:21, 28:26, 25:23.

В първата част имаше няколко обрата, за да се стигне до равенство 19:19. След два сервиса на Филипова обаче вече водехме с 21:19, а последвалите добри изяви в атака стигнаха за затваряне на гейма.

И във втория гейм водачеството често се сменяше, но при 23:20 за чехкините, българките се стегнаха и измъкнаха частта с 28:26. В края на третия гейм имахме добра преднина, но я проиграхме, за да се стигне до 23:23.

Преборихме се обаче за следващите две точки, с което взехме и бронзовите медали. Довечера играят финалистите Турция и Сърбия.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“