Двама испанци се класираха за финала в Щутгарт

Двама испанци се класираха за финала в Щутгарт

Хуан Карлос Фереро и Пабло Андухар ще играят за титлата

Испанците Хуан Карлос Фереро и Пабло Андухар ще играят за титлата на турнира в Щутгарт с награден фонд почти 400 хиляди евро.

Бившият номер 1 в света Фереро победи аржентинския квалификант Федерико дел Бонис с 3:6, 6:4, 6:4.

31-годишният испанец се завърна на корта след 2-месечно отсъствие заради травми на китката и на коляното, но успя да стигне до финала.

Дел Бонис, който е 240-и в световната ранглиста, пък досега нямаше нито една победа в кариерата си в турнир на АТП.

В другия полуфинал Андухар обърна участващия с "уайлд кард" поляк Лукаш Кубот с 6:4, 3:6, 6:4 след 2:24 часа игра.

Кубот имаше пробив аванс при 3:2 в решаващия трети сет, но до края успя да спечели само още един гейм и отпадна.

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”