Световен шампион печели на плажна борба във Варна

Николай Станчев стана първи в кат. "лека"

Първият световен шампион на плажна борба от 1999-а Николай Станчев стана първи в кат. "лека" на турнира по плажна борба за наградите на гранд-хотел "Варна".

На финала старозагорецът победи Свилен Костадинов с 2:0 части.

При тежките над 85 кг победител е шампионът на България в зала Драгомир Стойчев, който на финала сломи Юксел Юсеин. Стойчев спечели и титлата "абсолютен шампион" след успех над Станчев.

При жените победителки са Наталия Агопян в кат. "лека" и Анна Методиева при тежките над 60 кг. А супершампионка стана Методиева.

В демонстративна среща между най-добрите при мъжете и жените очаквано първи стана Драгомир Стойчев. Шоу изнесе и двукратният олимпийски шампион Армен Назарян, като само двама от зрителите се престрашиха да излязат срещу именития ни борец и за секунди бяха повалени.

Призьорите бяха наградени от олимпийските шампиони Валентин Йорданов, Петър Киров, както и от Назарян. Победителите получиха и специалната награда - уикенд за двама в гранд-хотел "Варна".

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“