Наталия Ишченко с пето злато от Шанхай

Рускинята триумфира и в свободната програма при дуетите в синхронното плуване

Рускинята Наталия Ишченко спечели пети златен медал от световното първенство по плувни спортове в Шанхай, след като триумфира и в свободната програма при дуетите в синхронното плуване.

Ишченко със своята партньорка Светлана Ромашина заеха първото място с резултат 98,410 точки. Така 25-годишната Ишченко вече притежава 15 световни титли в кариерата си, а с петте златни медала в Шанхай тя подобри постижението си от предишното световно първенство в Рим преди две години, когато спечели четири титли.

Втори останаха китайките Цзян Тинтин и Цзян Вънвън с 96,810, а трети са испанките Она Карбонел и Андреа Фуентес с 96,500.

Българският дует Калина Йорданова/Иглика Големинова зае 28-о място в квалификациите със 76,650 точки.

Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“