България с втора победа на Европейското

Националите ни победиха Грузия с 67:55

България постигна втора победа на Европейското първенство по баскетбол за младежи до 18 години дивизия Б. Националите ни днес победиха Грузия с 67:55. Още в началото на срещата момчетата на треньор Любомир Минчев поведоха с 5:0 и започнаха да трупат преднина, която достигна 14 точки при 17:3. Гостите отбелязаха една тройка в началото на срещата и след това последваха около 5 "сухи" минути за Грузия.

В последните малко повече от две минути на първата, благодарение и на грешки на домакините, гостите успяха да намалят пасива си и изоставането им преди втората част бе 9 точки - 22:13 за България. Домакините започнаха изключително слабо втората част, но в играта на Грузия също имаше много брак. Гостите все пак отбелязаха 4 точки, докато националите ни вкараха първата си точка от наказателен удар след близо 4 минути игра.

Стрелбата на домакините особено от зоната за три точки бе много слаба. В средата на втората четвърт авансът на България бе почти стопен и Грузия изоставаше само с 3 точки - 23:20, а след още минута и половина игра резултатът бе изравнен при 25:25. Резултатът бе изравняван още един път, но на полувремето домакините имаха аванс от 6 точки - 35:29.

Гостите започнаха много добре третата част и след 2 тройки изравниха резултата, а в последствие и поведоха. Домакините правеха много грешки и в атака и в защита, а първата си точка отбелязаха отново след наказателен удар след четири минути игра. Българите си върнаха преднинатапри 39:38. В последната минута на третата част домакините показаха отлична игра и преди последната четвърт водеха с 5 точки - 49:44. През последната част домакините нямаха проблеми и спечелиха мача с 67:55. Последната среща в група А на България и срещу Унгария в понеделник от 18.15 часа.

В другата среща от нашата група, играна днес, Унгария спечели срещу Люксембург със 79:58 (17:16, 19:14, 19:13, 24:15).

България - Грузия 67:55 (22:13, 13:16, 14:15, 18:11)