Ново рекордно класиране за Гришо, вече е 57-и в света

Ново рекордно класиране за Гришо, вече е 57-и в света

Първата ракета на България Григор Димитров записа нов рекорд в кариерата си и историята на родния мъжки тенис.

Първата ракета на България Григор Димитров записа нов рекорд в кариерата си и историята на родния мъжки тенис. Въпреки че заради слабото си представяне на турнира в Атланта и отпадането си в още в първия кръг на надпреварата с награден фонд 531 000 долара 20-годишният хасковлия не прибави нови точки към актива си, той се изкачи с две позиции в световната ранглиста и от днес е №57.

Втората ни ракета Димитър Кутровски също се придвижи леко нагоре и след прогрес с четири места е 572-и. Отстъпление регистрира Тихомир Грозданов, който е 644-и (-4), а Борис Бакалов е 690-и (+4). Още двама българи има сред първите 1000 - Тодор Енев е 917-и (-1), а европейският вицешампион при 18-годишните Димитър Кузманов е 946-и (-7).

В челото на класацията промени няма. №1 остана сърбинът Новак Джокович с 13 155 точки, следван от Рафаел Надал (Испания) с 11 270 и Роджър Федерер (Швейцария) с 9530 точки. Единствената промяна в топ 10 е свързана с Николас Алмагро. След достигането си до финала в Хамбург испанецът се изкачи с четири позиции и е вече е 10-и. Шампионът в града с най-много мостове в Европа Жил Симон (Франция) пък прескочи цели 7 места и в момента е №11. За сметка на тях отстъпление записаха Анди Родик (САЩ) и Ришар Гаске (Франция).
Иван Иванов загуби финал в Испания

Руснак спечеби турнира на Надал

Джокович бие в Австралия без да играе

Якуб Меншик се оттегли

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на Australian open

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на сингъл при юношите на Откритото първенство на Австралия по тенис. 

Сабаленка на четвъртфинал в Австралия (ВИДЕО)

Водачката в женската схема на турнира по тенис „Открито първенство на Австралия“ Арина Сабаленка (Беларус) преодоля една тийнейджърка в четвъртия кръг, но я чака още една, ако иска да си гарантира място на полуфинал.

Алкарас на четвъртфинална Australian Open (ВИДЕО)

Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Australian Open за трета поредна година, след като надигра Томи Пол в три сета – 7:6(6), 6:4, 7:5.

Рууд елиминира бивш финалист в турнира след здрава битка на АО

Норвежецът се класира за осминафиналите в Мелбърн