Шарабански и Андреев с добри резултати преди европейското по вдигане на щанги

Шарабански и Андреев с добри резултати преди европейското по вдигане на щанги

Двамата сливенски състезатели се готвят в Хасково шампионата на Стария континент в Полша от 21 до 28 август

Кристиян Шарабански и Божидар Андреев се подготвят за участие на Европейското първенство по вдигане на тежести за кадети. Състезателите на АСК Сливен водят повече от месец централизирана подготовка в Хасково.
 
На този етап резултатите, които дават по време на тренировки и в контролните състезания, са обнадеждаващи, обяви личният им треньор Пламен Братойчев пред кореспондента на Novsport.com в Сливен.
 
Двамата щангисти ще представят страната на европейския форум, който ще се проведе от 21 до 28 август в Циеханов /Полша/. Андреев ще се състезава в категория до 62 килограма, а Шарабански при 85-килограмовите кадети.
 
Освен тях за участие в шампионата на Стария континент ще заминат още двама или трима щангисти, които в момента се подготвят под наставничеството на треньора от Хасково Живко Архондев. 
Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.