Долгополов спечели турнира в Умаг

Долгополов спечели турнира в Умаг

Украинецът Александър Долгополов спечели първа титла от веригата АТП след победа на финала на турнира в Умаг (Хърватия) над представителя на домакините Марин Чилич с 6:4, 3:6, 6:3.

Украинецът Александър Долгополов спечели първа титла от веригата АТП след победа на финала на турнира в Умаг (Хърватия) над представителя на домакините Марин Чилич с 6:4, 3:6, 6:3. Това бе вторият финал за втория в схемата Долгополов, като по-рано тази година той загуби от Николас Алмагро в спор за трофея на турнира в Бразилия.

 

Украинецът проби сервиса на Чилич още в първия гейм в мача и след това спечели своите подавания, а с това и първия сет с 6:4. Четвъртият в схемата Чилич, подкрепян от публиката, направи пробив за 5:3 във втория сет и спечели с 6:3. В решителния трети сет Долгополов поведе с 3:0, след което пропиля два брейкпойнта и допусна изравняване за 3:3. Украинецът запази хладнокръвие и направи нов пробив за 5:3, след което затвори мача при свой сервис. Марин Чилич е първият хърватин, който достига финала в Умаг, след като Горан Пърпич побеждава сънародника си Горан Иванишевич през 1990 година. 

Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в Далас (ВИДЕО)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров и Георги Георгиев отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Далас

Григор и 19-годишният Георги ще търсят изненада на двойки в Далас

Българската двойка среща Бен Шелтън и Александър Ковачевич

Виктория Томова падна с 10 места в ранглистата

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова падна с 10 места в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА), която беше обновена днес.

Григор Димитров запази мястото си в световната ранглиста

Двама българи със сериозен прогрес

Григор Димитров тази вечер открива участието си в Далас

Ще видим изцяло българска двойка на корта

Шиникова отпадна в квалификациите в Португалия

Виктория Томова стартира директно от основната схема