Колумбия се класира за елиминационната фаза

Колумбия се класира за елиминационната фаза

Домакините от Колумбия спечелиха първи право да играят във фазата на пряка елиминация на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, след като победиха Мали с 2:0

Домакините от Колумбия спечелиха първи право да играят във фазата на пряка елиминация на световното първенство по футбол за младежи до 20 години, след като победиха Мали с 2:0. Втората поредна победа гарантира на колумбийците едно от първите две места в група "А" или трета позиция, с която се класират напред като отбор с най-добри показатели. 


Хосе Валенсия откри за Колумбия в 23-та минута, а Джеймс Родригес вкара за крайното 2:0 в добавеното от съдията време, с което южноамериканците заеха първото място в групата след другата победа с 4:1 над Франция на старта. Добрата новина за домакините дойде от победата на "петлите" с 3:1 над Република Южна Корея, с което тези два отбора се изравниха на второто място с по три точки. 

"Радвам се, че успях да вкарам гол, но най-вече съм доволен от факта, че постигнахме първата си цел. Тя беше класиране във фазата на пряка елиминация. Мали беше сериозен противник, но важното в този мач е това, че ние успяхме да го изиграем на много високо ниво", каза вторият голмайстор за колумбийците Джеймс Родригес. 

В други срещи от деня Португалия победи Камерун с 1:0, а Уругвай и Нова Зеландия завършиха наравно 1:1. Благодарение на това португалците оглавиха класирането в група "В" с актив от четири точки, а Нова Зеландия и Уругвай са равни на второто място с по две точки. Последен е отборът на Камерун, който има актив от едва една точка.
Бивш халф на Лудогорец подписа с бразилски гранд

Бившият футболист на Лудогорец Каули Оливейра премина в бразилския гранд Сао Пауло, където ще играе под наем до края на сезона срещу 3 милиона бразилски реала

Марин Петков с първа асистенция в Саудитска Арабия, но Ал Таавун загуби (ВИДЕО)

Бившият футболист на Левски - Марин Петков, се отчете с първата си асистенция за новия си клуб Ал Таавун в Саудитска Арабия

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика

Бивш тим на Стоичков поиска Левандовски

Бъдещето на нападателя остава неясно

Роналдо пак си пусна снимка от Ал-Насър

Кристиано Роналдо публикува снимка в социалните мрежи от работата си в Ал-Насър

Самият Паненка разкритикува Браим Диас за дузпата във финала на КАН

Звездата на Мароко Браим Диас продължава да получава критики за пропуснатата си дузпа в стил “Паненка” във финала на Купата на африканските нации срещу Сенегал, която лиши неговия тим от трофея в турнира