Ивет се класира за финала на 100м в Лондон

Ивет се класира за финала на 100м в Лондон

Националната рекордьорка на България на 100 м с 10,77 секунди и водачка в европейската ранглиста за сезона Ивет Лалова се класира за финала на 100 м на турнира от Диамантената лига в Лондон

Националната рекордьорка на България на 100 м с 10,77 секунди и водачка в европейската ранглиста за сезона Ивет Лалова се класира за финала на 100 м на турнира от Диамантената лига в Лондон. 27-годишната българка попадна сред най-бързите осем, след като завърши четвърта във втората полуфинална серия с 11,40 сек (- 1,0 м/сек). Победителка в серията на нашето момиче стана водачката в световната ранглиста за годината Кармелита Джетър (САЩ) с 11,00 сек. Пред Лалова завършиха още нигерийката Блесинг Окагбаре с 11,18 сек и американката Александрия Андерсън с 11,36 сек. 

Победата в първата полуфинална серия извоюва Кели-Ан Баптист (Тринидад), която спря хронометрите на 11,22 сек (- 1,2 м/сек). Другите три спринтьорки от тази серия, които намериха място във финала, са олимпийската и световна шампионка Шели-Ан Фрейзър (Ямайка) с 11,30 сек и сънародничките й Шилони Калверт с 11,38 сек и Алийн Бейли със същото постижение. Финалът започва в 17:45 часа българско време и ще бъде предаван пряко по Нова Спорт. Лалова ще стартира в осми коридор.
БФЛА подкрепи инициативата за нова лекоатлетическа писта в Перник

Президентът на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов проведе работна среща с кмета на Община Перник Станислав Владимиров, на която бяха обсъдени възможности за развитие на спорта в града.

Президентът на БФЛА на среща с треньорите

Рекордьорът на 110 м с пр. Живко Виденов започва работа във федерацията

Кенийци пренаписаха историята на полумаратона в Янджоу

Алекс Матата и Мириам Чебет с рекордни времена

Британец атакува световен рекорд от 1999 г.

Британецът Джош Кър ще се опита да подобри световния рекорд на Хишам Ел Геруж на една миля пред домашна публика по време на състезанието от Диамантената лига в Лондон през юли.

Харманли награди Саръбоюков и треньора му за бронза от Световното

Кметът на града посрещна местния герой

Марково приема националния шампионат по трейл бягане

Националният шампионат по трейл бягане ще се проведе на 29 март със старт – финал в центъра на село Марково над град Пловдив, съобщава Българската федерация по лека атлетика.