Майнц 05 откри с победа новия си стадион

Домакините надделяха над Байер Леверкузен с 2:0

Майнц 05 откри с успех новия сезон в Бундеслигата, побеждавайки с 2:0 гостуващия Байер Леверкузен в първия си мач за първенството на новия си стадион „Кофас Арена”.

Така домакините дадоха заявка за още един добър старт в Германия, след като в началото на миналия сезон записа седем поредни победи на старта, изравнявайки рекордите на Байерн и Кайзерслаутерн.

Първото попадение в срещата бе дело на Алагуй в 32-ата минута, а малко преди края на редовните 90 падна и вторият гол, който реши мача.

Вкара го германският защитник на „аспирините” Йомер Топрак, който заби топката в собствената си врата в 86-ата минута и така подпечата втората поредна загуба в официален мач за новия наставник на гостите Робин Дут, който в първия си мач начело понесе поражение за купата от Динамо (Дрезден) с 3:4 след продължения.

В Италия: Милан гони Пиоли