Ново рекордно класиране за Григор Димитров, вече е 56-и в света

Ново рекордно класиране за Григор Димитров, вече е 56-и в света

Цеци Пиронкова остава 50-а

Българинът Григор Димитров записа ново рекордно класиране в световната ранглиста, изкачвайки се с една позиция до 56-то място в най-новото издание на класацията.

На турнира във Вашингтон българинът стигна до трети кръг, защитавайки 35-те си точки от миналата година и добавяйки дори още 10. Точно това е и причината за новото му изкачване в ранглистата на АТР. Втора ракета на България остава Димитър Кутровски, който заема 542-та позиция.

При жените Цветана Пиронкова все пак запазва 50-та си позиция и през тази седмица, макар в момента да си почива. Други българки в ранглистата обаче правят фурор с рекордните си класирания. Елица Костова отново е втора ракета на България, след като игра финал на турнира в Търнава и дръпна с 16 позиции до номер 164 в света. Трета зад нея е Диа Евтимова - номер 178. Александрина Найденова и Изабела Шиникова се изкачват до рекордните за тях съответно 366-то и 408-мо място в света.

В топ 10 на класацията на АТР при мъжете няма промени, докато в тази на WTA единствената новина е влизането в първата десетка на Андреа Петкович, която скача точно на 10-та позиция. 
Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.