Двойка на „Марица” – втора на националния турнир по плажен волейбол в Пловдив

Представителната двойка на „Марица” завърши на второ място в националния турнир по плажен волейбол за девойки до 20-годишна възраст, който се проведе на спортен комплекс „Пловдив”

Представителната двойка на „Марица” завърши на второ място в националния турнир по плажен волейбол за девойки до 20-годишна възраст, който се проведе на спортен комплекс „Пловдив”. Крайната нападателка Ани Христова и диагоналът Дани Найденова отново показаха, че са класа на пясъка и отлично защитиха  жълто-синия екип и честта на пловдивския отбор, като малко не им достигна да грабнат титлата.

Варненската двойка Малта Христова & Стиляна Романова завоюва първото място под тепетата. 18-годишната Малта и 19-годишната Стиляна вдигнаха купата на победителките, след като победиха поред и петте си противнички през двата дни от надпреварата.

Ани Христова и Дани Найденова вървяха като по часотвник, докато не срещнаха победителките. Този мач предизвика най-голям интерес, защото една срещу друга застанаха  единствените непобедени до този момент двойки – Малта Христова & Стиляна Романова срещу Ани Христова & Дани Найденова.  В този своеобразен финал на турнира двете пловдивчанки не можаха да намерят верния ритъм на игра и така варненските момичета се наложиха с 2:0 (21:18, 21:16). Това на практика им осигури и първото място.

С 4 победи и тази една единствена загуба представителките на „Марица” пък останаха на второто място.

Общо 6 девически  отбора взеха участие във второто  за годината състезание по бийч волей.  Те изиграха по един мач всяка срещу  всяка, като поради заболяване на Елена Иванова тандемът й със Сибел Шевкед загуби служебно първите си три срещи.

Надпреварата  под тепетата бе през уикенда, а всички мачове от нея се играха на специално  изградените пясъчни кортове  до Спортното училище „Васил Левски”.

Състезанието бе двудневно и събра всички най-добри млади наши двойки по бийч волей при подрастващите. Възрастовата граница на турнира в Пловдив бе за състезатели до 20-годишна възраст.

Медалите и купата на победителите бяха връчени от председателя на Комисията по плажен волейбол към БФВ Милко Багдасаров, от президента на ВК „Виктория Волей” Тодор Дапев и техническия делегат на турнира Живко Арабаджийски.

Волейболистките с първа победа в Лига на нациите (ВИДЕО)