Неделчева в 3-и кръг на световното по бадминтон

Неделчева в 3-и кръг на световното по бадминтон

Най-добрата българска състезателка по бадминтон Петя Неделчева се класира за третия кръг на сингъл жени на световното първенство в британската столица Лондон

Най-добрата българска състезателка по бадминтон Петя Неделчева се класира за третия кръг на сингъл жени на световното първенство в британската столица Лондон. 

Неделчева, която е номер 12 в схемата, почиваше в първия кръг, а във втория се наложи над италианката Агнезе Алегрини с 2:0 (21:11, 21:12) гейма за 33 минути. След мача Неделчева се яви на допинг-контрол. 

На осминафиналите утре Неделчева ще играе с номер 3 в схемата Син Ван (Китай). Междувременно от щаба на българския отбор обявиха за БТА, че не са засегнати от размириците в Лондон. "В комплекса Уембли, където сме ние, няма никакви проблеми. Има само засилено полицейско присъствие. Днес организаторите проведоха среща с ръководителите на отбори и бе решено първенството да се проведе по план, а не да се отлага. Иначе днес Петя игра без напрежение, а утрешния мач е решаващ", каза за Орлин Цветанов, личен треньор на Неделчева.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.