Милан и Малмьо врътнаха 4:5 (2:2) след дузпи в контрола (видео)

Боатенг отсрами "росонерите" с късен гол

Милан и Малмьо врътнаха 4:5 (2:2)  след дузпи  в контрола (видео)

Шампионът на Италия Милан си тръгна с равенство от Швеция, където изигра контрола с Малмьо. Двубоят  се проведе на стадион „Суедбанк” и завърши 2:2, като „росонерите” стигнаха до равенството едва в 89-ата минута.Местната публика приветства сънародника си Златан Ибрахимович, който бе титуляр.

Резултатът откри Антонио Касано в 26-та минута. Урби Емануелсон  центрира в наказателното поле, бранителите  увиснаха и оставиха Касано с без проблеми да засече топката с глава.

Само девет минути по-късно обаче, защитата на Милан върна жеста, като остави Дурмаз да отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, право под гредата на Амелия.

През второто полувреме Александър Нилсон се възползва от лошо отиграване на Родриго малко след централната линия на терена, отне му топката, проби отляво и пред наказателното поле пусна успоредно на гол линията към Тобиас Малм, който навлезе в пеналта, справи се с Абиати и в 48-та минута направи 2:1.

Едва в 89-та минута Боатенг успя да отбележи изравнителното попадение, с което отсрами италианския гранд