Глейзър готови да продадат Юнайтед

Глейзър готови да продадат Юнайтед

Пакетът от акции на двамата братя в "червените дяволи" се равнява на почти два милиарда евро

Собствениците на Манчестър Юнайтед, семейство Глейзър, са готови да продадат целия си дял в английския гранд. Според спекулациите, американците ще пуснат авоари на отбора на сингапурската стокова борса в размер на един милиард долара.

Съобщава се, че собственици на "червените дяволи" са готови да продадат до 25% от клуба до края на година, в зависимост от пазарните коефициенти.

Според Goal.com. Глейзър са готови да продадат целия си дял в отбора от "Олд Трафорд". Цената на сделката през 2005-та, когато братята поеха юздите в клуба, се равняваше на почти 1 милиард евро.

Катарското правителство е най-сериозният кандидат за контролния пакет акции на Юнайтед, но според Глейзър цената на отбора от почти 2 милиарда евро трудно ще се плати накуп.

Червените дяволи" имат натрупани загуби в размер на половин милиард паунда и всяка година продължават да губят по 50 милиона евро на година. Отборът трябва да покрива и заеми към банки в размер на 400 милиона евро, които бяха взети преди шест години.

Братята Глейзър си спечелиха неодобрението на феновете с изявлението, че отборът търпи големи загуби, въпреки печалбата, която Юнайтед беше натрупал през 2010-та година. На 30-ти юни миналата година клубът излезе с над 300 милиона евро печалба.

Според поддръжници на семейството тези пари са били похарчени за нови трансфери и за поддържане на ниската цена на билетите, дори във времето на финансовата криза. През сезон 2009/2010 започна кампанията на феновете на Юнайтед с шалчетата, оцветени в зелено и златно, която имаше за цел да прогони американските братя от клуба.

Глейзър усетиха неудобрението на феновете и през 2009-та година братята се опитаха да продадат клуба на група от бизнесмени. Тази група наброяваше около 70 кандидати, но цената от 1.7 милиарда евро се оказа непосилна за тях.

 

Хари Кейн влезе в Топ 5 на Бундеслигата

Хари Кейн отново впечатли с изявите си за Байерн Мюнхен, записвайки хеттрик при разгромната победа с 5:0 над Щутгарт в 13-ия кръг на Бундеслигата.

Барселона победи Бетис в шоу с 8 гола (ВИДЕО)

Феран Торес се отличи с “хеттрик” за успеха

ДРАМА! Лийдс стигна до точката срещу Ливърпул - 3:3 (ВИДЕО)

Илия Груев и компания наваксаха пасив от 0:2 и 2:3

ОБЗОР: Интер излезе начело в Серия А (ВИДЕО)

Интер Милано постигна убедителна победа над Комо с 4:0. По този начин поне временно "нерадзурите" излязоха на първо място в класирането, преди мачовете на Милан и Наполи утре и в понеделник.

Прекъснаха мач в Чемпиъншип заради починал фен

Домакинският мач на Чарлтън Атлетик срещу Портсмът в Чемпиъншип бе прекъснат заради спешна намеса на медицинския екип на трибуните, като след това от клуба от Лондон съобщиха, че фен е починал в болницата, предаде Ройтерс.

Ланс дръпна във Франция

ПСЖ обаче е с мач по-малко

Алонсо сравни Мбапе с Роналдо

Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо сравни Килиан Мбапе с Кристиано Роналдо.

Челси разочарова с представянето си и срещу Борнемут (ВИДЕО)

Трети пореден мач без победа за “сините”

Тотнъм се завърна към победите срещу Брентфорд (ВИДЕО)

Игор Тиаго остана “тих” в лондонското дерби