Румен Киров спечели ІV кръг от първенството по раликрос (снимки)

Румен Киров спечели ІV кръг от първенството по раликрос (снимки)

Румен Киров от АСК Нерон (Монтана), с автомобил Субаро, спечели ІV кръг ог републиканското първенство по раликрос, която се проведе днес на писта “Строител” в Криводол.

Румен Киров от АСК Нерон (Монтана), с автомобил Субаро, спечели ІV кръг от републиканското първенство по раликрос, която се проведе днес на писта “Строител” в Криводол. Негови подгласниции станаха Васил Василев (Старт Н-Криводол), с Ланча и Стоян Апостолов (Елена рали тим-Бургас) с автомобил Форд Сиера. Преди последния кръг в Бургас и тримата запазват шансове за шампионската титла. В отборното класиране днес първи се наредиха домакините от Старт Н-Криводол, втори остана Нерон-Монтана, трети Вида мотор спорт-Видин.
В VІ кръг от шампионата на страната по автокрос участието бе камерно. В клас до 1600 куб. см Венцислав Кучев от Плевен финишира пред единствения си съперник на пистата Калин Кирилов от Лом. Двигателят и на двете бъгита бе от “Лада”. В големия клас над 1600 куб. см победител стана шампионът за 2009 и 2010 г. Христо Александров-Инженера от АСК Нерон-Монтана) с Ланча, пред Димитър Тотев (Елена рали тим-Бургас) с БМВ и Ивайло Младенов (Монтана рейсинг) с Ланча. На четвърто и пето място се красираха Андрей Колев (Старт Н) и Анатоли Петков (Нерон).


Призьорите бяха наградени от кмета на община Криводол инж. Николай Иванов, под чиито патронаж неизменно се провеждат досегашните кръгове на писта “Строител”. Днешното състезание обаче бе последно за него, защото през октомври той ще се бори за кметския стол във Враца. “Дълбок поклон пред г-н Иванов, който направи толкова много за спорта в този регион. Надявам се да спечели предстоящите избори, от това ще спечели и спорта във Враца”, заяви седемкратният републикански шампион по автокрос Александър Атанасов, който не взе участие в състезанието заради повреда в двигателя на неговото бъги. 

MotoGP: Наказание на Жоан Мир качи Баная на подиума

Алекс Маркес и Йоан Зарко бяха приети в болница след Гран при на Каталуня

Макс Верстапен: Трудно се приема такова отпадане

4-кратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен призна, че му е трудно да приеме повредата, заради която загуби шанс да спечели „24 часа на „Нюрбургринг“

MotoGP: Ди Джанантонио спечели хаотично ГП на Каталуня (ВИДЕО)

Максимо Килес е абсолютен фаворит за титлата в MotoGP

Падане в MotoGP прати двама в болница (ВИДЕО)

Йоан Зарко и Алекс Маркес се озоваха в Университетската болница в Барселона след паданията им в хода на Гран При на Каталуня

Нювил спечели Рали Португалия

Белгиецът Тиери Нювил донесе на Хюндай първа победа за сезона в Рали Португалия, след като водачът от събота Себастиан Ожие спука гума на предпоследния етап

Дукати оглави стартовата решетка в ГП на Льо Ман

Пеко Баная с полпозишън, Марк Маркес втори в квалификацията